Resmi Ruhsatlı Medyum
Sizden Gelenler
ruhan karaca yıldız nameme baktırmak istiyorum...
gülşah sığındı merhaba erkek arkadaşım 1.7.1990 doğumlu adı v...
Merve Selâmün eleyküm ben çok zor durumlar yaşıyor...
Canan yildiz Kocamin tekrar beni sevmesini istiyorum...
Çagla kalayci Selaminaleykum hocam ailemizde birkac hastaliklari...
Mustafa akbas Hocam ben birini seviyorum onun beni sevdiğinden ...
Melek Selamun aleykum arkadaşlar. Ben de henuz yeni olm...
bekir keskin hocam watsaptan yazdim allah rızası için bana y...

Cinlerin iyisi kötüsü var mıdır

Cinlerin iyisi kötüsü var mıdır? Cinlerim müslümanı ve gayri müslimi var mıdır? Cinlerin iyi yada kötü olduklarını nasıl anlarız? Bu ve bunun gibi cinler hakkında öğrenmek istediğiniz herşeyi bulabileceğiniz bir yazı dizisidir.

Cinler ateşten yaratılmış ruhani varlıklardır. Doğarlar, büyürler, çoğalırlar ve ölürler bu nedenle bu yaşam boyunca cinlerin iyileri de kötüleri de olmaktadır. Cinler hızlı hareket edebilirler ve her insana gözükmezler.

Müslüman olan cinlerden insanlara bir zarar gelmez. Bunlar, yalnız ibadet ederler. Ehl-i sünnet âlimleri bunları tanır. Salih insanlar gibi görünür ve sohbet ederler. Bu durum Ayetlerde ve Peygamber Efendimizin hadislerinde bir çok yerde geçmektedir.

Peygamber Efendimiz (S.A.V) insanlara ve cinlere peygamber olarak gönderilmiştir. Cinlerle görüşüp onlara ders vermiştir.

“Ey Resûlüm! Deki: “Bana vahyolundu, şu şüphesiz ki, cin’lerden bir topluluk ben Kur’ân okurken dinlemiş de: “Doğrusu biz harikulade bir Kur’ân dinledik! demişler. Ve demişler ki: “O Kur’ân doğru yola götürüyor; artık biz de ona iman ettik. Ve Rabbimize hiçbir şeyi ortak koşmayacağız!”(Cin Suresi 1-2. Ayetler)
Ebu Nuaym der ki: Cinlerin heyet halinde gelişleri ve Müslüman oluşları, aynen insanların heyetler halinde gelişi ve Müslüman oluşu gibi olmuştur. Bölük bölük ve kabile kabile gelip Müslüman olmuşlardır. Gerek Mekke devrinde, gerekse Hicretten sonraki Medine devrinde, bu böyle olmuştur.(Suyutî)
Hz. Ömer (ra) demiştir ki: “Biz Resul-i Ekrem’in (S.A.V) yanında iken, ihtiyar şeklinde elinde bir asâ, “Hâme” isminde bir cinni geldi, iman etti. Resul-i Ekrem (S.A.V) ona kısa surelerden birkaç sureyi ders verdi. Dersini aldı gitti.”(Eş-Şifa)
Bilal bin el-Haris demiştir ki: “Biz peygamber (S.A.V) ile birlikte seferde idik. Nihayet Arc kasabasına yaklaştığımızda, bazı adamların kavga ve gürültülerini duydum. Fakat kendilerini göremedim. Tabi ne oluyor acaba diye, hayret ettim. Peygamberimiz (S.A.V) ise bize bunu şöyle açıkladılar: Yanıma sokulan cinlerin mü’minleri ile müşrikleri kavga ediyorlar ve kendilerini, bir yere yerleştirmemi istiyorlardı. Ben de, Arz’ın yüksek yerlerine mü’minlerini, çukur yerlerine de müşriklerini havale ettim.” (Suyutî)

Kâfir olan cinler, insanlara çeşitli şekilde zarar verirler. İnsandan ayrılmayıp her şekle girebilirler. Mesela mikrop şekline girip insanın damarlarında dolaşırlar. Yalnız müminlerin kalbine giremez ise de, kalbine vesvese verebilir. Keçi, yılan, kedi şekline girdikleri çok görülmüştür.

Cinlerin Kafiri Ve Müslümanı Var Mı?

Kâfir cinler, iyi insan şekline de girip iyi ve faydalı şeyler de yaparlar. Kâfir ve fasıklarla arkadaşlık yapınca, hiç ayrılmayıp onları günaha ve küfre sokarlar.

İnsanlara zarar vermeleri bir büyü sonucunda olur demiştik. O zaman bu durumda gösterecekleri etki yapılan büyünün durumuna bağlıdır.Müslüman bir cin, insana zarar vermez. Hayır işlerinde kullanılırlar, görev alırlar, zararsızlardır.Kendilerine zarar verildiğinde, rüyalarda neden zarar verildiğine dair hatırlatmalar yaparlar vede sizi korkutmadan olayı anlatmaya çalışırlar. Eğer anlamadığınız taktirde, en son yol olarak korkutarak anlatmaya başlarlar.

Evet bu bedensiz varlıklar gerçekte vardır. Onlarla bizim aramızda bir enerji yoğunluğu farklılığı vardır, bu yüzden onları göremeyiz fakat onlar bizleri görebilirler. Hareket kabiliyetleri çok fazladır, istedikleri şekilde bazı insanlara gözükebilirler; onlar da bizim gibi inaçları olan (Müslüman, Hıristiyan, şeytana ve ateşe tapan vs. )kabileler guruplar şeklinde yaşarlar.Yerler, içerler, ibadet ederler. İnançsızları, alkolikleri, cinsel sapıklıkları olanlar vardır; düşünün ki insanın emrinde olan her şeyden onlarda nasibini almaktadır.

İnsan olarak onlardan farkımız üstünlüğümüz irademizdir, mantığımızdır: burası çok önemli dikkat edilmesi lazım iradeye. Genelde insanları bilinç altına girerek etkilerler…

Kötü cinler ağaç altlarını, çöp kutularını, pisliğin olduğu yerleri, eğlence mekanlarını çok severler. Eskilerin dediği gibi destursuz geçmeyin, gece tırnak kesmeyin gibi bazı kelimeleri mutlaka duymuşunuzdur, bunlar birer anlama işaret eder genelde karanlık yerlerde gezerken yere tükürmemeye ve de elinizdeki çöpü yerlere atmamanızda fayda vardır .

Bir Yorum Yazın

POPÜLER YAZILAR

Adet Kanı Büyüsü

adet kanı büyüsü
Katagori: Büyü

Adet Kanı Büyüsü Nasıl yapılır? Adet Kanı büyüsü püf noktaları nedir? Adet kanı büyü hakkında…

Devamını oku

Cinler ile irtibat kurma

cin cagirma
Katagori: Büyü

Cinler İle İrtibat Kurma – Cin çağırma Cinler ile irtibat kurma – Cin çağırma ve…

Devamını oku

Cin Çarpması

cin carpmasi
Katagori: Büyü

Cin çarpması malum bir olaydır. Dikkat edilmesi gerekenler vardır: Gece dışarı tuvaletinizi yapmayınız, sıcak kül…

Devamını oku

İLGİLİ KONULAR

Vefk Nedir

vefk nedir

Vefk nedir? Nasıl yapılı? Vefk ne zaman etki eder? Vefk kaç çeşittir? Vefk Büyü müdür?…

Devamını oku

Büyüler Kaç Günde Tutar Ve Bozulur

buyu kac gunde tutar

Büyü yaptırmış veya büyüye uğramış herkesin merak ettiği soruların başında gelir büyüler kaç günde tutar…

Devamını oku

Papaz Büyüsü

papaz buyusu

Papaz büyüsü çok kuvvetli bir büyü olup kesinlikle ve kesinlikle işini iyi bilen birisi tarafından…

Devamını oku

MERAK ETTTİKLERİNİZ

Fal baktır

fal cesitleri

Günümüzde çoğu insan kendilerine fal baktırarak gelecek ile ilgili bilgi alırlar. Çoğu insan kendileri ile…

Devamını oku

Kocayı Eve Bağlamak İçin Büyü

baglama buyusu

Kocayı eve bağlamak için büyü yapmak günah mıdır? Kocayı eve bağlamak için yapılan işlemler ne…

Devamını oku

Eşimi Eve Bağlamak İstiyorum

esi eve baglama

Eşiniz  sebepsiz yere size soğumuş, evine soğumuş, hatta çocuklarınız var ise onlara da soğumuş olabilir….

Devamını oku