Resmi Ruhsatlı Medyum
Sizden Gelenler
ÖZGE BİLGİ ALMAK İSTİYORUM...
Cengiz Özerdem Selamun Aleykum Hocam. Eşim 8 ay önce babasını...
ruhan karaca yıldız nameme baktırmak istiyorum...
gülşah sığındı merhaba erkek arkadaşım 1.7.1990 doğumlu adı v...
Merve Selâmün eleyküm ben çok zor durumlar yaşıyor...
Canan yildiz Kocamin tekrar beni sevmesini istiyorum...
Çagla kalayci Selaminaleykum hocam ailemizde birkac hastaliklari...
Mustafa akbas Hocam ben birini seviyorum onun beni sevdiğinden ...

Kuran’da Rüya Tabirleri ve Yorumları

Kuran’da Rüya Tabirleri ve Yorumları 

Kuran’da Rüya tabirleri ve yorumları Müslümanlar için büyük önem taşır rüya yolu ile peygamberlik nurunu alan peygamberlerimizin olduğunu bilmemiz rüyaların insan oğlu üzerindeki etkilerine önem katmaktadır. Günümüzde gördüğümüz her rüyayı ise rahmani bir rüya olarak yorumlamamız uygun olmaz. Rahmani rüyalar her kişi tarafından görülebilen bir rüya olmadığını bilmeliyiz itikat ve takvası ehli olan kişilerin göre bileceğini aklımızdan çıkarmamalıyız. Kuran-ı kerim de yer alan bir çok ayet de ise bir çok şeyin bizlere rüya yolu ile müjdelendiğini anlattığımız bu konuda göreceksiniz.

Kuran’da Rüya Tabirleri ve Yorumları Nasıl Yapılır; Kuran-ı Kerim’in birçok ayetinde; yüce İslam Peygamberi’ne inen vahiyler ile sona eren rüyalar vardır ki, bunlar vuku bulacak birçok olayı önceden haber verdikleri için sadık ve doğru olanlardır. Hayber’in fethi, Fetih suresinde şöyle buyrulmuştur:
“Hiç şüphesiz ki Allah, o rüyayı Peygamberine sadık kıldı. (Yalan çıkarmadı ey müminler) ve rüyanın gerçek olup, baki olacağını tasdik etti. Yakın zamanda muazzam bir fethi müyesser kıldı.”Kur’an-ı Kerim’in “Yusuf suresinde de bir rüyadan şöyle söz edilir;
kuranda-ruya-tabirleri-ve-yorumlari“Hazret-i Yusuf, babasına ey babacığım, ben on bir yıldızla, güneş ve ayı bana secde ederlerken gördüm” dediğinde, Hazreti Yakub; “Ey oğlum; bu rüyayı kardeşlerine söyleme, sonra sana bir hile ederler, şeytan insanlara aşikar bir düşmandır.”
Yusuf’la beraber zindana iki de genç girmişti. Bunlardan biri rüyada;
Düşte ben şarap sıkıyordum, öteki, ben de başımın üzerinde ekmek yüklenmiştim; ondan kuşlar yiyordu. Bu rüyamızın yorumunu bize haber ver. Çünkü seni iyi in¬sanlardan görüyoruz, dediler. Yusuf;
Evlerinizden sizlere yemek için gelen yemekleriniz daha size gelmeden, ne olduğunu, lezzetini size haber vereyim bu Rabbim’in bana öğrettiği şeylerdendir.
Saffat suresinde de Hazreti İbrahim’in oğlu İsmail’i kurban edilişi şöyle anlatılır;
Hazreti İbrahim’in oğlu İsmail’i kurban etmesi:
“Biz de ona uslu oğul müjdeledik. Vakta ki yanından koşmak çağına erdi, ey yavrum dedi; ben rüyada görüyorum ki seni boğazlı yorum dedi. Hz İsmail Ey babacığım; ne emrediyorsan yap, beni inşallah sabredenlerden bulacaksın. Vakta ki bu suretle ikisi de teslim oldular, babası onu tutup şakağına yıktı ve şöyle ona nida ettik; Ya İbrahim; rüyayı gerçek tasdik eyledik, biz böyle mükafat eyleriz.

Peygamber Efendimizin Rüya Yorumu

Bir gün, sahabe ‘den birisi İki Cihan Güneşi Resul-i Ekrem Efendimize gelerek Ya Resulullah Beni huzursuz eden rüyalar görüyorum demişti.
Peygamber Efendimiz İslam’ın nuru sahabesine şu tavsiyede bulunmuştur;
Kötü rüya gördüğün zaman “Euzü billahi mine’ş- Şeytanirracim taşlanan şeytanın şerrinden Allah’a sığınırım” dersen, o rüyanın sana kötülüğü dokunmaz. Fakat bu rüyaları kimseye anlatma!”
Rüyalar, şahıslara göre değişik şekillerde tabir edilebilir. Hazreti Peygamber efendimiz, bir rüyayı gören iki ayrı kişiye, değişik şekillerde tefsir etmiş, bu kişilerden biri saadete, diğeri ise musibete uğramıştır.

Bir Yorum Yazın

POPÜLER RÜYALAR

SON EKLENEN RÜYALAR

Kuran’da Rüya Tabirleri ve Yorumları

kuranı kerimde rüya tabirleri

Kuran’da Rüya Tabirleri ve Yorumları  Kuran’da Rüya tabirleri ve yorumları Müslümanlar için büyük önem taşır…

Devamını oku

Rüyada Yılan Görmek

ruyada-yilan-gormek

Rüyada Yılan Görmek İslami Rüya Yorumu Rüyada yılan görmek; insanoğlunun en çok etkisi altında kaldığı…

Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek

ruyada-deniz-gormek

Rüyada Deniz Görmek Diyanet Rüya Tabirleri ve Yorumları Rüyada deniz görmek; Hayırlı bir habere ve…

Devamını oku
1
×
Medyum İbrahim Hoca Manevi Danışmanınız. 7/24 hiç çekinmeden WhatsApp Üzerinden mesaj yazabilirsiniz.

Mesaj yazmak için WhatsApp iconuna tıklayınız.